Oczka wodne, kaskady itd.

Rola wody w ogrodzie jest ogromna. Kształtuje teren i nawilża powietrze.
Jest ona nie tylko potrzebna naszym roślinom do rozwoju, ale przede wszystkim poprawia mikroklimat, a co za tym idzie – nasze samopoczucie i nastrój. 


Aby móc w pełni wykorzystać funkcje wody nie potrzebujemy wielkiego terenu. Ogromny staw, czy oczko wodne mogą zastąpić równie dobrze niewielka kaskada, rzeczka, fontanna, która tak samo urozmaici nasz ogród i doda mu uroku. Największą popularnością cieszą się niewątpliwie oczka wodne. Powstają one w większości ogrodów, mają różne kształty – od regularnych, po faliste i wydłużone. Niekiedy oczko wodne łączymy z kaskadą lub wodospadem. W tym celu wykorzystujemy skarpy w ogrodzie. Ułatwiają one ukształtowanie kaskady i usadowienie kamieni czy umocowanie pomp.
Równie często decydujemy się na zarybianie oczek wodnych. Dokarmianie rybek to gratka zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Wystarczy, by Państwo zdecydowali, że chcą dodać swojemu ogrodowi więcej życia, a my już zajmiemy się resztą! Zaprojektujemy i wykonamy od podstaw: oczka wodne, kaskady, fontanny, lustra wodne, rzeczki czy nawet stawy. Z wielką starannością dobierzemy dla Państwa wszelkie materiały, faune i florę. 

Przy wszytich projektach świadczymy nadzór autorski.
 

Partnerzy

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone.